Aktualności

Najważniejsze informacje

ELIMINACJE DO OOM 2019 WKKW

W dniach 1-2 czerwca 2019 odbyły się w Bogusławicach eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży WKKW 2019 gdzie praktycznie stratowali głównie reprezentanci naszego województwa.

W kategorii Juniorzy Młodsi Kuce wygrała Katarzyna Żuchowicka z SSKJ Grobice na koniu CHOPIN. Drugie miejsce o włos zajęła Lena Kurzyńska z KJ Aromer Józefin na koniu LIVELLO a trzecie miejsce Diana Jaroszkiewicz z SSKJ Grobice na koniu INTUICJA KOŃSKI GAJ. Czwarte miejsce zajęła Konstancja Bohdanowicz BPK (MAZ) na koniu MISSISSIPI zaś piąte Mateusz Owczarz z UKS Primo Kozery na koniu LAK.

W kategorii Juniorzy Młodsi Duże Konie konkurencja była dużo większa i zwycięzcą okazała się Wiktoria Okupny z SSKJ Grobice na koniu LOGOS. Drugie miejsce z minimalną różnicą punktową zdobyła Ewelina Falkowska z KJ Aromer Józefin na koniu FINLANDINA a trzecie miejsce jej koleżanka klubowa Natalia Rodź na koniu DOLAR. Na miejscach od IV do VII eliminacje ukończyli Julia Gąsiorek z St. KSK Stare Babice, Anna Sieńko z SSKJ Grobice, Karina Dzięgielewska z St. KSK Stare Babice i Katarzyna Żuchowicka z SSKJ Grobice. Na dalszych miejscach od X do XII zawody kończyli Mateusz Owczarz z UKS Primo Kozery, Wojciech Kowalik z SSKJ Bobrowy Staw, Laura Pertkiewicz z JKS Olsza i Lidia Rębkowska z SSKJ Grobice.

W zeszłym roku z naszego okręgu do finałów OOM zakwalifikowało się 3 zawodników na kucach oraz 5 na dużych koniach, więc trzymamy kciuki aby to grono w tym roku nie było mniejsze niż poprzednio (a zależy od to wyników eliminacji pozostałych 3 okręgów).