O związku

FAQ

Szanowni Państwo,

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania - Frequently Asked Questions. Jeżeli macie Państwo więcej wątpliwości prosimy o kontakt z administratorem serwisu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • Po co jest W-MZJ?


    Celem istnienia Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego, tak samo jak i innych wojewódzkich związków jeździeckich, jest organizacja życia sportowego w regionie. Do tego typu działań należą: organizacja kalendarza szkoleń - np. kursów sędziowskich, zawodów na poziomie regionalnym, czy innych akcji w odpowiedzi na potrzeby środowiska.

  • Jakimi prawami rządzi się W-MZJ?


    Warszawsko-Mazowiecki Związek Jeździecki działa na podstawie własnego statutu, regulaminu oraz podjętych przez Zarząd uchwał, w oparciu o przepisy Polskiego Związku Jeździeckiego.

  • Kto korzysta na istnieniu W-MZJ?


    Warszawsko-Mazowiecki Związek Jeździecki powstał i działa na rzecz środowiska jeździeckiego. Sprawuje on opiekę nad sportem na swoim terenie, dbając o interesy zarówno jeźdźców, jak i organizatorów zawodów. Celem działania Związku jest kierowanie sportem w regionie tak, aby przy możliwie najlepszych warunkach dla uczestników życia sportowego, zapewnić możliwie największy poziom sportowy.

  • Ile zarabia Zarząd W-MZJ?


    Nic. Członkowie Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego pracują społecznie, co oznacza, że jedynym wynagrodzeniem za ich pracę jest Państwa uśmiech na zawodach.

  • Co się dzieje z wpłacanymi pieniędzmi?


    Każda złotówka wpłacana na konto bankowe, czy u sekretarza Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego jest księgowana i musi zostać rozliczona. Nie ma więc mowy o jakichkolwiek wyciekach. Środki zebrane w ten sposób przeznaczane są między innymi na dofinansowanie szkoleń na terenie W-MZJ, jak na przykład kursów sędziowskich, wsparcie organizatorów zawodów w formie dotacji, czy wsparcie samych zawodników, na przykład startu w Mistrzostwach Polski.

  • Kto może być w Zarządzie?


    Każdy. Kadencja trwa 4 lata. Na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym poprzez głosowanie wybierani są członkowie władz Związku. Kandydatem może być osoba, wyznaczona przez Klub Jeździecki. Porażka w głosowaniu, nie oznacza jednak zamkniętej drogi do pracy na rzecz Warszawsko-Mazowieckiego Jeździectwa. Na odbywających się w drugą środę każdego miesiąca zebraniach można zgłosić swoje uwagi i pomysły dotyczące otaczającej nas, jeździeckiej, rzeczywistości. Zapraszamy.