Aktualności

Najważniejsze informacje

Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w WKKW - podsumowanie

Za nami Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w WKKW rozegrane 15-16 września 2018r. w Starej Miłosnej. Całą imprezę z dużym zaangażowaniem organizowało Stowarzyszenie „Szwadron Jazdy RP”. W tym roku zawodnicy startowali w 6 kategoriach i 24 z nich udało się zostać sklasyfikowanym po ujeżdżeniu, skokach oraz próbie terenowej (w zeszłym roku w Grobicach było to 30 par).

Bez punktów karnych wszystkie 3 konkurencje pokonało tylko 5 zawodników: Jarosław Wygachiewicz z klubu Strzała Krubiczew w „Seniorach”, Weronika Król z St. KSK Stare Babice, Julia Witkowska z SKJ Beckersport Raszyn i Wiktoria Okupny z SKJ Grobice w kategorii „Junior Młodszy” oraz Antonina Popiel z UKS Akademia Jeździectwa Dąbrowica w kategorii „Kuce do 16 lat”. Duże brawa dla nich za formę szczególnie podczas krosu!

2 zawodniczki zdobyły w tym roku po 2 medale. Antonina Popiel z UKS Akademia Jeździectwa Dąbrowica w kategorii „Kuce do 16 lat” zdobyła złoty i brązowy medal na koniach Spinway Memento oraz Zapolata (co ciekawe konie te dzieli aż 14 lat!). Katarzyna Żuchowicka z klubu St. Legia Kozielska Warszawa na koniu Chopin zdobyła srebro w kategorii „Kuce do 16 lat” zaś na koniu Desert General zdobyła złoto w kategorii „Młodzików”.

Ranking klubowy w WKKW wygrywa w tym roku St. KSK Stare Babice z 18 punktami, drugie miejsce zajmuje SKJ Grobice z 10 punktami a trzecie miejsce przypada KJ Aromer Józefin z 7 punktami. Gratulujemy!

Organizatorom i wolontariuszom składamy podziękowania za organizację całej imprezy, wszystkim sponsorom za wsparcie, sędziom za sprawne przeprowadzenia całych zawodów, gospodarzom toru i obsłudze za ustawione parkury i trasę krosu.